Dr hab. n. med. Piotr Dobroński

Kim jestem?

W 1989 roku ukończyłem z wyróżnieniem I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Większość swojego życia zawodowego związałem z Katedrą i Kliniką Urologii Ogólnej Onkologicznej i Czynnościowej WUM, gdzie pełnię funkcję zastępcy Kierownika Kliniki. W 1994 roku uzyskałem specjalizację I stopnia z chirurgii ogólnej, a następnie w 1998 roku - polską i europejską specjalizację z urologii (II stopień; Fellow of the European Board of Urology, FEBU)

Główny zakres zainteresowań –
chirurgiczne leczenie niepłodności męskiej.

Andrologią zajmuję się od wielu lat. Mam duże doświadczenie w prowadzeniu diagnostyki niepłodności męskiej, jej leczeniu zachowawczym, a przed wszystkim chirurgicznym. Wykonuję jako jeden z niewielu urologów w Polsce mikrochirurgiczne odwrócenie wazektomii, ze skutecznością zabiegu porównywalną z najlepszymi ośrodkami amerykańskimi. Najczęstsze urologiczne schorzenie wpływające na obniżenie płodności męskiej - żylaki powrózka nasiennego, operowałem początkowo metodą otwartą, następnie jako jeden z pierwszych w Polsce wykonywałem tę operację laparoskopowo, a od kilku lat wraz z rozwojem mikrochirurgii w urologii także jako jeden z pierwszych w kraju rozpocząłem operowanie żylaków pod mikroskopem. Do dzisiaj zoperowałem w ten sposób już kilkuset pacjentów. Inne zabiegi andrologiczne, które wykonuję to: mikroskopowe zespolenie nasieniowodowo-najądrzowe (VEA), endoskopowa przezcewkowa resekcja wzgórka nasiennego w niedrożności przewodów wytryskowych i torbielach stercza (TURED), operacje patologii jądra (wodniak, torbiel nasienna), operacje napletka i wędzidełka (w tym operacje stulejki, obrzezanie).

Informacje

Osiągnięcia naukowe:

  • W 2002 r obroniłem doktorat z wyróżnieniem na II Wydziale Lekarskim WUM, temat rozprawy: „Odległe wyniki anatomiczne i czynnościowe wytwarzania pochwy z uszypułowanego płata pęcherza moczowego w zespole Mayera-Rokitansky’ego-Kustera-Hausera” Praca ta został nagrodzona jako najlepszy doktorat w 2002r. nagrodą im T. Krzeskiego i Warszawskiego Towarzystwa Lekarskiego im. Józefa Brudzińskiego.
  • W 2013 roku, także na II Wydziale Lekarskim WUM uzyskałem habilitację (główne osiągnięcie - cykl prac na temat nietrzymania moczu).
  • Uzyskiwałem kilkukrotnie nagrody zespołowe Rektora WUM za publikacje, podręcznik urologii dla studentów i badania wieloośrodkowe. Jestem autorem i współautorem ponad 60 publikacji w czasopismach polskich i zagranicznych (w tym European Urology, BJU International, The Journal of Urology, Urology), 17 monografii i rozdziałów do książek oraz ponad 130 doniesień zjazdowych.
  • Uczę urologii studentów polskich oraz zagranicznych (English Division) WUM, prowadzę szkolenie specjalizacyjne lekarzy. Jestem egzaminatorem podczas europejskiego egzaminu specjalizacyjnego z urologii.

Zagraniczne staże:

  • Odbywałem zagraniczne staże lekarskie w klinikach urologii w Paryżu, Innsbrucku, Wiedniu, Perugii i San Francisco.

Członkostwo w towarzystwach naukowych:

  • Europejskie Towarzystwo Urologicznego,
  • Polskie Towarzystwo Urologicznego,
  • (członek zarządu Oddziału Mazowieckiego PTU),
  • Polskie Towarzystwo Andrologiczne.

Znajomość języków:

  • konsultuję w języku polskim i angielskim.

Z kim współpracuję

Łukasz Kupis
Urolog, Androlog

lek. Łukasz Kupis specjalista urolog, drugi operator. Wykonał razem ze mną już ponad 100 operacji z użyciem mikroskopu.
Razem tworzymy zgrany duet.

Karolina Dobrońska
Anestezjolog

Podczas i po operacji czuwa nad pacjentami dr n. med. Karolina Dobrońska – specjalista anestezjologii i intensywnej terapii. Dba o odpowiednie przygotowanie do zabiegu, wraz z pacjentem ustala rodzaj znieczulenia, tak aby był najbezpieczniejszy, a jednocześnie zgodny z jego preferencjami. Po operacji natomiast dokłada wszelkich starań, aby pacjent czuł się jak najlepiej.

Zespół pielęgniarski

Na bloku operacyjnym pracują z nami także Panie pielęgniarki, bez których nie da się pacjentowi zapewnić bezpieczeństwa podczas operacji: instrumentariuszka oraz anestetyczka.

Sala operacyjna

Wszystkie wykonywane przeze mnie operacje odbywają się w prywatnej Klinice z nowoczesną salą operacyjną, spełniającą najwyższe standardy www.ortognatyka.pl.

Jest to Klinika, w której przede wszystkim wykonywane są zabiegi z zakresu chirurgii czaszkowo-twarzowo-szczękowej. Taka lokalizacja daje pacjentowi poczucie prywatności.

Klinikę można łatwo znaleźć w rejestrze podmiotów leczniczych, gdzie znajdują się szpitale, w których zgodnie z polskim prawem można wykonywać operacje. Sam gabinet zabiegowy nie jest odpowiednim miejscem do przeprowadzenia operacji i znieczulenia.

Oddział pooperacyjny

Stały nadzór pielęgniarski pozwala na komfortowe przygotowanie się do zabiegu jak i spokojny powrót do normalnego funkcjonowania w pierwszych godzinach po operacji.

Naszym priorytetem jest brak bólu, brak nudności i wymiotów oraz jak najwyższy poziom satysfakcji pacjenta.

Piotr Dobroński - ZnanyLekarz.pl